Choroba okluzyjna - co to takiego? Choroba okluzyjna - co to takiego?

Choroba okluzyjna – co to takiego?

  • -

Choroba okluzyjna – co to takiego?

Wybielanie zębów Toruń w White&Beauty to zabieg, do którego nie mogą przystąpić osoby z bardzo zniszczonym szkliwem. Jeśli stomatolog stwierdził znaczne uszkodzenia szkliwa, zastanów się nad przyczyną. Bardzo często powodem bólów głowy uważanych za migrenę, nadwrażliwości, zgrzytania zębami i uszkodzeń szkliwa jest choroba okluzyjna.

Choroba okluzyjna według niektórych autorytetów to częściej występujący powód utraty uzębienia niż próchnica. Cóż to takiego jest? Choroba okluzyjna jest to nieprawidłowe ułożenie zębów górnej i dolnej szczęki w stosunku do siebie. Niewłaściwy kontakt zębów w obu łuków doprowadza do niewłaściwej pracy stawów skroniowo-żuchwowych oraz napięcie mięśni.  Nadmierna praca mięśni zwłaszcza podczas zaciskania i zgrzytania prowadzi do uszkodzenia szkliwa i stawów skroniowo-żuchwowych.

Do objawów tej choroby zaliczyć możemy nadwrażliwość, zgrzytania zębami, bóle głowy, napięte mięśnie twarzy i żuchwy, bolące zęby po obudzeniu oraz ścieranie się zębów.

Korony, mosty i licówki nie są bezpieczne. Mocne zaciskanie szczęki i zgrzytanie mogą spowodować ich pękanie. Leczenie tej choroby, najłatwiej mówiąc, polega na dopasowaniu do siebie zębów górnych i dolnych.

Zapraszamy na wybielanie zębów Toruń do White&Beauty!