Jak dbać o zęby mleczne? Jak dbać o zęby mleczne?

Jak dbać o zęby mleczne?

  • -

Jak dbać o zęby mleczne?

Wybielanie zębów Toruń w White&Beauty to zabieg kosmetyczny, który sprawi, że szybko zdobędziecie białe uśmiechy. Nie możemy jednak zapomnieć o uśmiechach najmniejszych. Leczenie i dbanie o mleczaki wbrew pozorom ma sens. Nastawienie, że nie warto się nimi przejmować, bo i tak wypadną, to duży błąd rodziców. Próchnica z zębów mlecznych przenosi się na zęby stałe, więc dbajcie o zęby waszych pociech.

Zęby mleczne są bardziej podatne na próchnicę niż stałe, ponieważ są słabiej zmineralizowane. Za dbaniem o zęby mleczne, aby szybko nie wypadły, przemawia prawidłowy rozwój szczęki i żuchwy. Kiedy zęby mleczne wypadają za szybko szczęka i żuchwa nie rozwija się w sposób właściwy, co za tym idzie stałe zęby, mając za mało miejsca, będą rosły nierówno. Jedynym ratunkiem w takiej sytuacji jest aparat ortodontyczny, który wyprostuje zgryz najmłodszych.

Pielęgnacja uzębienia i niemowlaków 

Dentyści doradzają, aby odwiedzić ich z dzieckiem, któremu wyrosły dwa siekacze ok. 6-7 miesiąca. Stomatolog doradzi, w jaki sposób dbać o pierwsze ząbki, aby chronić je od początku. Wizyty kontrolne powinny odbywać się tak, jak w przypadku dorosłych, co 6 miesięcy. Dopóki niemowlak spożywa tylko mleko, nie ma problemu z higieną jamy ustnej. Problem pojawia się, gdy zaczynamy wprowadzać warzywa, owoce czy soki. Zmieniające się w buziach pH na kwaśne sprzyja powstawaniu próchnicy. Załóż gazik zamoczony w naparze z rumianku na palec i wytrzyj dziąsła, pierwsze ząbki.

Pierwsza szczoteczka 

Roczne dziecko potrafi naśladować Twoje ruchy. Zacznij rozwijać w dziecku umiejętność posługiwania się szczoteczką. Najprawdopodobniej dziecko swoją szczoteczkę potraktuje jak gryzak, ale to nie problem. Stopniowo nauczymy dziecko, jakie ruchy wykonywać, aby szczotkowanie było skuteczne. Warto, aby rodzina wspólne mycie zębów potraktowała jak zabawę. Pamiętaj, że pierwsza szczoteczka musi być bardzo miękka.

Rodzicom polecamy wybielanie zębów Toruń w White&Beauty!