Jaki jest naturalny kolor Twoich zębów? Jaki jest naturalny kolor Twoich zębów?

Jaki jest naturalny kolor Twoich zębów?

  • -

Jaki jest naturalny kolor Twoich zębów?

Wybielanie zębów Toruń w White&Beauty to zabieg estetyczny, który pozwala zwalczyć nagromadzone przebarwienia. Dzięki niemu odzyskasz naturalny kolor swoich zębów. Często klienci nie wiedzą, jaki jest ich naturalny kolor zębów albo błędnie sądzą, że to ten obecny. Zastanówmy się nad tym wspólnie.

Genetyki nie zwalczysz

Masz prawo nie wiedzieć, jaki jest Twój naturalny kolor zębów. Niestety nie wystarczy stwierdzić, że biały.  Naturalna barwa waha się od bieli, po kość słoniową aż do szaroniebieskiej po żółtobrunatną. Duży wpływ ma na to szkliwo, czyli zewnętrzna warstwa zęba, która nie pokrywa ich równomiernie. Siekacze mają grubszą warstwę szkliwa niż kły, dlatego są od nich jaśniejsze. Grubość szkliwa waha się od 0,5 do 1,5 mm a nawet do 2 mm. Kolejną warstwą znajdującą się pod szkliwem jest zębina. Jej genetyczny kolor jest najczęściej żółtawy.

Przebarwienia nabywamy z wiekiem

Młode osoby mają mniejszy problem z przebarwieniami niż starsze. Dlaczego? Najprościej byłoby powiedzieć, że nie piją kawy ani wina i nie palą papierosów. To jedynie tylko ułamek prawdy. Nasze zęby się po prostu zużywają. Zmniejsza się warstwa szkliwa, która się ściera, więc jest go po pierwsze mniej, więc żółta zębina „prześwituje”, nadając żółtawą barwę. Po drugie podczas żucia, gryzienia twardych przedmiotów, obgryzania paznokci, zgrzytania zębami pojawiają się w zębach mikroszczeliny przez, które większa ilość przebarwień może wniknąć do naszych zębów.

Zapraszamy na wybielanie zębów Toruń do White&Beauty!