Jakie mogą być przyczyny przebarwień? Jakie mogą być przyczyny przebarwień?

Jakie mogą być przyczyny przebarwień?

  • -

Jakie mogą być przyczyny przebarwień?

Wybielanie zębów Toruń w White&Beauty to pogromca przebarwień. Wszelkiego rodzaju barwniki, co chwila wnikają do naszych zębów. Osadza się również na ich osad, przez co wydają się jeszcze ciemniejsze. W jaki sposób bronić się przed przebarwieniami? Jakie przebarwienia najczęściej występują? Spróbujemy na te pytania odpowiedzieć.

Jaki właściwie mamy kolor zębów?

Wielu z nas nie wie, jaki ma naturalny kolor zębów. Nic w tym dziwnego, gdyż odcieni może być wiele. Co więcej zęby jednego człowieka, mogą mieć różną barwę. Dzieje się tak, ponieważ szkliwo nie jest równomiernie rozłożone na zębach, dlatego w niektórych miejscach „przebija” zębina, która jest z reguły koloru żółtego.

W jaki sposób przebarwienia wnikają do naszych zębów? 

W budowie zębów można wyróżnić, tzw, kanaliki. Jeśli nasze szkliwo jest w dobrym stanie, to są one w większości zamknięte. Niska mineralizacja szkliwa sprawia, że otwierają się, tworząc drogę dla barwników. Z biegiem lat na powierzchni zębów pojawiają się mikropęknięcia, przez które większa ilość przebarwień wnika w głąb.

Jakie przebarwienia najczęściej występują? 

Najczęściej mamy do czynienia z przebarwieniami, które spowodowane są naszą dietą i niedostateczną higieną jamy ustnej. Po zjedzeniu lub wypiciu barwiących produktów, w naszej ślinie znajdują się barwniki spożywcze, które osadzają się na zębach. Wnikają one stopniowo do wewnątrz. Jeśli szybko je usuniemy, to mniej ich zdąży się wchłonąć. Barwniki spożywcze są we wszystkich produktach kolorowych, a najwięcej w: kawie, herbacie, burakach, jagodach, wiśniach, czereśniach, czerwonym winie, itp. Podobny efekt daje palenie papierosów. Do powstania przebarwień przyczyniają się również leki, np. przyjmowanie dużej ilości tetracykliny w fazie rozwoju szkliwa powoduje bardzo trudne do odwrócenia zmiany barwy.

Zadzwoń i zapisz się na wybielanie zębów Toruń w White&Beauty!