Najlepszy płyn do ust. Wiesz jak wybrać? Najlepszy płyn do ust. Wiesz jak wybrać?

Najlepszy płyn do ust. Wiesz jak wybrać?

  • -

Najlepszy płyn do ust. Wiesz jak wybrać?

Wybielanie zębów Toruń w White&Beauty nie zastąpi właściwiej higieny jamy ustnej. To odpowiednia higiena tak naprawdę gwarantuje piękny zdrowy uśmiech. Codzienne higiena wymaga stosowania płynu do płukania ust. Półki sklepowe aż się uginają pod ciężarem różnych tego typu środków. Co o płukankach musisz wiedzieć, aby wybrać najlepszą? Odpowiemy na kilka pytań.

Płyn przed czy po szczotkowaniu?

W sprzedaży spotkamy oba rodzaje płynów, więc obie odpowiedzi są prawidłowe. Płukanka przed szczotkowaniem zmiękczy płytkę nazębną, dzięki czemu łatwiej będzie się jej pozbyć. Płyn po szczotkowaniu natomiast ma przeciwdziałać osadzanie się płytki nazębnej i usunąć szkodliwe bakterie, których jeszcze nie udało się usunąć.

Jakie przeznaczenie ma płyn do ust?

W zależności od składu może mieć różne przeznaczenie. Na to trzeba najbardziej zwrócić uwagę. Może łagodzić podrażnienia i nadwrażliwość, wybielać, niszczyć bakterie, grzyby i łagodzić stany zapalne, wzmacnia szkliwo, gwarantuje świeży oddech oraz ogranicza osadzanie się płytki nazębnej.

Alkohol w płynie?

Alkohol znajduje się w wielu płynach do płukania. Niestety nie nadaje się dla dzieci, młodzieży i dla osób cierpiących na suchość w jamie ustnej. Alkohol wysusza błonę śluzową, więc tej śliny produkuje się jeszcze mniej. Mniej śliny powoduje, że zęby nie są naturalnie oczyszczane z resztek jedzenia.

Jakie konsekwencje może przynieść zły wybór?

Uważaj, bo może u Ciebie wystąpić nadwrażliwość na któryś składnik i wystąpią podrażnienia. Również stosowanie płukanek o dużym stężeniu substancji przeciwbakteryjnych może powodować zaburzenia smaku czy przebarwienia zębów i języka.

Ile kosztuje? 

Najczęściej płyn to wydatek rzędu 10-30 zł. Oczywiście znajdziemy i droższe egzemplarze.

Zapraszamy na laserowe wybielanie zębów Toruń do White&Beauty!