Wybielanie zębów Toruń - bonding Wybielanie zębów Toruń - bonding

Wybielanie zębów Toruń – bonding

  • -

Wybielanie zębów Toruń – bonding

Wybielanie zębów Toruń w White&Beauty to zabieg bezpiecznego jednowizytowego utleniania przebarwień, które gromadziły się w naszych zębach przez wiele lat. Czasami wybielanie mylone jest z bondingiem, czyli pokrywanie zębów kompozytem. Zabieg ten wykonuje się dla odbudowy i nadaniu prawidłowego kształtu zębom, a czasami, aby nadać im ładny kolor.

Wybielanie polega na usunięciu przebarwień bez naddawaniu zębom innych elementów. Przebarwienia są utlenianie i ząb osiąga swój naturalny kolor, nie zmieniając struktury zęba. Przy bondungu na powierzchnię zębów nakładany jest kompozyt.

Bonding to łączenie tkanek twardych zęba z wypełnieniem kompozytowym. Najpierw trzeba wytrawić trochę szkliwa słabym kwasem, następnie nałożyć żywice kompozytowe, a na koniec zastosować właściwy kompozyt. Metoda ta jest stosowana przez biedniejszą część naszego społeczeństwa do wypełnienia ubytków, gdyż jest tańsza. Bonding jest również szybszy i stanowi alternatywę dla osoby, która nie chce leczenia protetycznego.

Bonding jest metodą tanią, ale co za tym idzie, mało trwałą. Zęby mogą się szybciej uszkodzić i ulec przebarwieniom.

Cechy bondingu:

  • tania metoda odbudowy zębów,
  • kompozyt łatwo ulega uszkodzeniom i łatwo się przebarwia,
  • pozwala na poprawę wyglądu estetycznego naszych zębów,
  • należy uważać, aby nie uszkodzić tkanek mocujących zęby w zębodołach.

Zapraszamy na laserowe wybielanie zębów Toruń w White&Beauty