Wybielanie zębów Toruń - kłopotliwe ósemki Wybielanie zębów Toruń - kłopotliwe ósemki

Wybielanie zębów Toruń – kłopotliwe ósemki

  • -

Wybielanie zębów Toruń – kłopotliwe ósemki

Category : Porady

Wybielanie zębów Toruń w White&Beauty jest możliwe między innymi, jeśli nie mamy niezaleczonych ubytków w zębach i nasze dziąsła są w dobrym stanie. Niestety często wyrzynanie się ósemek sprawia, że nasze dziąsła puchną, krwawią, ropieją i po prostu bolą. Przed zabiegiem należałoby zrobić z nimi porządek. Sprawdź, co o ósemkach powinnaś/powinieneś wiedzieć.

Ósemki zwane zębami mądrości niestety nie przysparzają rozumu, a raczej wielu innych dolegliwości. Zęby te wyrastają między 17 a 25 rokiem życia. Niestety niektórzy „męczą się” z nimi nawet do 40 roku życia. Ósemki służą do rozdrabniania jedzenia. Ewolucja szczęki człowieka sprawiła, że ledwie się mieszczą i najczęściej wychodzą w pozycji, która uniemożliwia spełnianie ich podstawowej roli.

Usuwać czy nie usuwać?

Decyzję o ekstrakcji ósemek podejmuje stomatolog w oparciu o wiek pacjenta i problemy, jakie ósemki przysparzają. Usunięcie jest też zalecane, gdy wda się próchnica. Dostęp do tych zębów utrudnia leczenie, które często jest nieskuteczne. Wyrwać je należy również, gdy napierają na inne zęby i stłaczają je oraz kiedy są nie do końca wyrżnięte i pod płatem dziąsła gromadzą się bakterie i resztki pokarmów, wywołując zapalenie. Często usunięcie nie jest proste i bezbolesne. Wykonuje się je przy znieczuleniu miejscowym i najczęściej trzeba założyć szwy.

Wybielanie zębów Toruń – czy można?

Ósemki prawidłowo wyrżnięte nie są przeciwwskazaniem do zabiegu wybielania zębów. Problem zaczyna się, kiedy dziąsła są spuchnięte, krwawią czy wdał się stan zapalny. Dziąsła muszą być w dobrym stanie podczas zabiegu. Jeśli ósemki mają być usunięte, to albo wybielamy zęby przed ekstrakcją, albo po. Wybielanie po wyrwaniu jakiegokolwiek zęba, jest możliwe wtedy, kiedy dziąsło się zagoi.