Wybielanie zębów Toruń - leczenie kanałowe Wybielanie zębów Toruń - leczenie kanałowe

Wybielanie zębów Toruń – leczenie kanałowe

  • -

Wybielanie zębów Toruń – leczenie kanałowe

Category : Porady

Wybielanie zębów Toruń w White&Beauty to usługa przywracająca zębom przebarwionym jaśniejszy kolor podczas jednej wizyty. Niestety do pięknego uśmiech niektórych klientów prowadzi długa droga. Najpierw należy zająć się próchnicą, gdyż ubytki w zębach i mocno zniszczone szkliwo są przeciwwskazaniem do zabiegu, a co więcej sprawiają ból. Próchnica, która rozwija się długo może spowodować nieodwracalne zniszczenia w naszych zębach. Czasami ostatnim ratunkiem jest leczenie kanałowe.

Wiele osób w obawie przed bólem związanym z leczeniem kanałowym decyduje się na wyrwanie zęba. Ubytki w uzębieniu nie tylko zmniejsza naszą atrakcyjność, ale również z biegiem lat doprowadza do deformacji twarzy i zaburza pracę układu trawiennego, ponieważ zmniejsza nasze możliwości w rozdrabnianiu pożywienia.

Nieleczona próchnica atakuje głębsze warstwy zęba. Często dociera nawet do miazgi zęba, gdzie mnożące się bakterie powodują stan zapalny, który często bywa bardzo bolesny. Ból nasila się podczas jedzenie i picia oraz przy zmianie położenia. Jeśli nie rozpoczniemy działań, może wdać się martwica zęba. Kiedy zapalenie dotrze do ozębnej, zapalenie przechodzi w ostrzejszą formę, a ból staje się nie do zniesienia. Przy korzeniu gromadzi się ropa, która może dotrzeć do tkanek miękkich.

Na czym polega leczenia kanałowego? 

Pierwszym etapem leczenia powinno być prześwietlenie rentgenowskie, co pozwoli ocenić zniszczenia. Leczenie kanałowe w ostatnich latach stało się szybsze i mniej bolesnej. Często wykonuje się je podczas jednej wizyty przy znieczuleniu. Leczenie to polega na dokładnym oczyszczeniu kanałów zęba oraz miazgi zaatakowanych próchnicą. Tradycyjna metoda polega na tym, że do otwartego zęba aplikuje się substancję, która zniszczy miazgę. Działanie to powoduje, że de facto ząb staje się martwy. Substancja, którą ząb jest wypełniony ma na celu zatrucie nerwów, aby ból przy właściwemu leczeniu był mniejszy.

Ząb martwy po leczeniu kanałowym najczęściej ciemnieje. Można go wybielić, wstrzykując substancję wybielającą do wewnątrz i przykrywa się go opatrunkiem. Kiedy ząb się rozjaśni, ząb jest plombowany. Zabieg wybielania najczęściej trwa 3-4 wizyty i wystarcza na 6-8 lat. Wybielanie zębów Toruń w White&Beauty nie wybieli zęba martwego, więc warto najpierw wybielić zęby, a potem zadbać o ząb martwy u stomatologa.

Zapraszamy na wybielanie zębów Toruń w White&Beauty