Wybielanie zębów Toruń - licówki Wybielanie zębów Toruń - licówki

Wybielanie zębów Toruń – licówki

  • -

Wybielanie zębów Toruń – licówki

Category : Porady

Wybielanie zębów Toruń w White&Beauty nie traktuje licówek jako przeciwwskazania do zabiegu. Często na forach można spotkać opinie, że licówki uniemożliwiają wykonanie zabiegu wybielania. To nieprawda!

Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że sztuczne materiały stomatologiczne, czyli: korony, licówki, wypełnienie, itp. nie wybielają się metodą laserową. Jeśli masz licówkę z przodu, skontaktuj się przed wybielaniem zębów ze stomatologiem, aby dowiedzieć się więcej o możliwości jej rozjaśnienia. Jeśli licówka bądź licówki znajdują się z przodu rozjaśnienie ich jest często konieczne, aby nie odróżniały się od reszty zębów.

Uwaga! Jeśli Twoja licówka jest jaśniejsza niż pozostałe zęby, można je wybielić i dorównać ich kolor do barwy licówki.

Kilka słów o licówkach 

Licówki to często ostatnia deska ratunku, aby poczuć się pewniej. Licówka jest to cienki płatek porcelany (ok. 0,2-1 mm grubości, który przykleja się na zewnętrzną warstwę zęba. Kiedy warto ją założyć? Licówka rozjaśni ząb trwale przebarwiony, nada zębom ładny kształt, niweluje nieestetyczne szczeliny między zębami. Doskonale się również sprawdzą przy małych uszkodzeniach szkliwa, drobnych ukruszeniach czy bruzdach. Na zęby bardziej zniszczone zakłada się ceramiczne korony. Nie możesz założyć korony, jeśli masz problem z próchnicą, cierpisz na choroby dziąseł i dużą wadę zgryzu. Niestety zgrzytanie zębami i obgryzanie paznokci również wyklucza założenie licówek, gdyż mogą się odkleić lub uszkodzić. Można wykonać licówkę na jednym lub wielu zębach. Założenie licówek to kwestia 2-4 wizyt i robi się to przy znieczuleniu miejscowym.

Zapraszamy na wybielanie zębów Toruń w White&Beauty