Wybielanie zębów Toruń - próchnica Wybielanie zębów Toruń - próchnica

Wybielanie zębów Toruń – próchnica

  • -

Wybielanie zębów Toruń – próchnica

Wybielanie zębów Toruń w White&Beauty ubytki próchnicze w zębach, na który nakładany jest żel, są przeciwwskazaniami do zabiegu. Żel wybielający przeznaczony jest do stosowania powierzchniowego i nie może dostać się do wnętrza zęba. Co więcej, nieszczelne plomby oraz znaczne uszkodzenia szkliwa również są przeciwwskazaniem. Zajmijmy się jednak na początku próchnicą. Próchnica jest to najczęściej spotykana przypadłość. Każdy kiedyś miał lub stale ma próchnicę. Zastanówmy się, co to takiego.

Próchnica – co to jest?

Problem próchnicy dotyczy ponad 95% dorosłych i większości naszych dzieci. Najprościej mówiąc, próchnica jest to odwapnianie się szkliwa i rozpad twardych tkanek naszych zębów. Spowodowana jest w większości przez bakterie, które mają za zadanie rozkładać cukry oraz produkować kwasy organiczne. Tworzą one ściśle przylegającą do zębów powłokę nazywaną płytką nazębną. Spożywanie węglowodanów to dostarczanie tym bakteriom pożywienia.

Proces powstawania próchnicy 

Po spożyciu węglowodanów bakterie rozkładają cukry w wyniku, czego powstają kwasy organiczne, przez które obniża się pH w naszych ustach. W takiej sytuacji nasze szkliwo się rozpuszcza i zęby pozbywają się jonów wapnia. Pierwszy zwiastun próchnicy to porowate szkliwo, a kolejny biała plamka, która może przybierać inne barwy. Bakterie przez ten mały ubytek w szkliwie szybciej wnikają do wnętrza i niszczą zębinę. Kiedy bakterie wniknął do miazgi, może się okazać, że konieczne jest leczenie kanałowe. Czym szybciej zaleczysz ubytek, tym mniejsze szkody bakterie spowodują w zębie.

Nie masz próchnicy? Zapraszamy na wybielanie zębów Toruń w White&Beauty