Wybielanie zębów Toruń - skaling naddziąsłowy i poddziąsłowy Wybielanie zębów Toruń - skaling naddziąsłowy i poddziąsłowy

Wybielanie zębów Toruń – skaling naddziąsłowy i poddziąsłowy

  • -

Wybielanie zębów Toruń – skaling naddziąsłowy i poddziąsłowy

Category : Porady

Wybielanie zębów Toruń w White&Beauty wymaga przygotowania zębów do zabiegu. Na początku trzeba sprawdzić, czy nie mamy żadnych niewyleczonych ubytków. Jeśli nie mamy, warto zęby przed wybielaniem oczyścić poprzez skaling i piaskowanie. Skaling to inaczej usuwanie kamienia nazębnego, którego duża ilość może zniweczyć efekty wybielania. Kamień nazębny to płytka, która uległa mineralizacji i stwardniała. Osadza się najczęściej  w okolicach szyjek zębowych. Może powstawać zarówno pod, jak i nad dziąsłami i stanowi środowisko sprzyjające rozwojowi bakterii.

Skaling ma dwie odmiany w zależności od miejsca zlokalizowania kamienia: skaling naddziąsłowy i poddziąsłowy. Skaling naddziąsłowy pozwala usunąć kamień nazębny z korony zębów i jest to standardowy zabieg, który wykonuje się w przybliżeniu, co pół roku. Skaling poddziąsłowy, czyli zabieg usunięcia kamienia, który osadził się pod dziąsłami.

Metody na usunięcie kamienia 

Tradycyjnie kamień usuwało się przy użyciu ręcznego skalera, tzw. motyczki. Niestety jest to metoda bardzo czasochłonna i mało dokładna. Kolejną techniką jest skaling mechaniczny z wykorzystaniem wiertła typu frez, które powodują odłamanie się kamienia. Skaling ultradźwiękowy jest wykonywany w tej chwili najczęściej z wykorzystaniem skalera ultradźwiękowego. Dźwięk o fali 6-8 kHz również usunie osad. Skaling laserowym, gdzie kamień jest usuwany za pomocą skalera laserowego. Ostatnią metodą jest chemiczne usunięcie kamienia poprzez nałożenie 30% roztworu perhydrolu, który rozpuszcza kamień, który ostatecznie usuwa woda pod ciśnieniem.

Skaling poddziąsłowy i naddziąsłowy 

Skaling naddziąsłowy jest najczęściej spotykanym zabiegiem wykonywanym metodą ultradźwiękową, a kamień wypłukiwany jest wodą pod ciśnieniem. Skaling poddziąsłowy jest już dużo bardziej skomplikowany. Również w tym wypadku korzysta się ze skalera ultradźwiękowego oraz kiretu, czyli narzędzia, który umożliwia dostanie się do każdej najmniejszej szczeliny. Na koniec wykonuje się polerowanie, co opóźnia ponowne osadzanie się kamienia.

Przygotowałeś zęby? Wybielanie zębów Toruń w White&Beauty