Wybielanie zębów Toruń - ubytki w zębach Wybielanie zębów Toruń - ubytki w zębach

Wybielanie zębów Toruń – ubytki w zębach

  • -

Wybielanie zębów Toruń – ubytki w zębach

Wybielanie zębów Toruń w White&Beauty postrzega ubytki w zębach jako przeciwwskazanie do zabiegu. Ubytki to nic innego jak dziury spowodowane próchnicą. Przez uszkodzone szkliwo żel wybielający mógłby dostać się do środka szkliwa, czego skutkiem mogłaby być nawet martwica zęba. Najpierw wylecz zęby, a potem pomyśl o ich wybieleniu. Ubytki najczęściej pojawiają się na zębach trzonowych, pomiędzy zębami i w okolicach dziąseł.

Skąd się wzięły ubytki? 

Ubytki są to dziury, które powstały na skutek próchnicy. Skąd więc próchnica? Spożywamy węglowodany, nie dbamy i higienę jamy ustnej i unikamy wizyt u stomatologa to najczęstsze powody. Cukry są rozkładane już w jamie ustnej przez bakterie, które produkują kwasy organiczne, które niszczą szkliwo. Jeśli nie myjesz zębów lub ich higiena jest niedbała, nie neutralizujesz pH w ustach a między zębami masz resztki pokarmu. Próchnicę w pierwszym stadium demineralizacji szkliwa można łatwo zatrzymać. Problem pojawia się, gdy ząb jest bardzo zniszczony, a ty odczuwasz duży ból.

Rodzaje ubytków 

Bez stomatologa ani rusz. Najlepiej leczyć ubytki w pierwszym ich stadium, więc warto to często sprawdzać. Własnym okiem trudno cokolwiek dostrzec. Wyróżniamy różne ubytki w zależności od ich lokalizacji: koronowe (w szczelinach międzyzębowych i na powierzchni żującej), korzeniowe (na korzeniach, gdy szyjki są odsłonięte) oraz nawracające (w miejscach starych wypełnień).

Leczenie ubytków

Jak już wspomniałam, próchnica ma różne stadia rozwoju. Leczenie na początkowym etapie, gdy jest tylko jasna lub ciemna plamka, polega na nałożeniu warstwy fluoru. Jeśli ubytek jest większy należy oczyścić i usunąć zaatakowane tkanki, a następnie uszczelnić ząb wypełnieniem. Jeśli zniszczenia miazgi są bardzo duże, czeka nas kanałowe leczenie, a nawet wyrwanie zęba.

Zapraszamy na laserowe wybielanie zębów Toruń w White&Beauty