Wybielenie zębów Toruń - co niszczy nasze zęby? Wybielenie zębów Toruń - co niszczy nasze zęby?

Wybielenie zębów Toruń – co niszczy nasze zęby?

  • -

Wybielenie zębów Toruń – co niszczy nasze zęby?

Wybielanie zębów Toruń w White&Beauty to zabieg estetyczny, mający na celu pozbycie się z nich przebarwień. Niestety sam zabieg nie wystarczy, żeby długo mieć zdrowe i piękne zęby. Należy zadbać o higienę jamy ustnej: systematyczne i dokładne szczotkowanie, systematyczne kontrole stomatologiczne oraz dietę. Dowiedz się, jakie składniki pokarmowe najbardziej zagrażają Twoim zębom.

Cukier – największy wróg zębów 

Cukier inaczej węglowodany znajdują się wszędzie. Ani produkty naturalne, np. owoce czy warzywa, ani produkty przetworzone nie są od niego wolne. Tak zdrowy naturalny mód również nie służy dobrze naszym zębom. Cukry to pożywienie bakterii w jamie ustnej. Aby strawić cukry, wytwarzane są kwasy, które obniżają pH w ustach. Kwasy niszczą szkliwo. Im częściej spożywamy słodycze, tym zwiększa się prawdopodobieństwo próchnicy. Jeśli już zjemy coś słodkiego, należy zjeść to na raz. Odczekać 30 minut i umyć zęby. Najbardziej szkodliwe są te słodycze, które są lepkie i klejące, np. krówki, lizaki, landrynki, popicie słodzonych napoi.

Fast Food 

Wszystkie fast foody, np. hamburgery, kebaby czy cipsy mają w składzie dużą ilość soli. Sól niestety zwiększa wydalanie tak potrzebnego zębom i kościom wapnia. Dodatkowo przyklejają się do zębów i wchodzą w szczeliny między zębowe. Duża ilość nieusuniętych resztek pożywienia to raj dla bakterii.

Szczaw, szpinak i buraki

Produkty te mają w składzie szczawiny, które wiążą w przewodzie pokarmowym wapń. Staje się on wtedy mniej przyswajalny przez organizm.

Barwiące produkty

Z punktu przebarwień i ich wybielania takie produkty, jak kawa, herbata, cola sprawiają, że szkliwo się demineralizuje i odkłada się żółtobrunatny osad. Osad należy oczyścić, wykonując piaskowanie, a przebarwienia głębiej, poddając się wybielaniu.

Masz zdrowe zęby? Chcesz je wybielić?

Zapraszamy na wybielanie zębów Toruń w White&Beauty!